Nors nėra griežtos egzistencinės terapijos „konstitucijos“, nes tai humanistinis ir lankstus požiūris, galime išskirti pagrindinius egzistencinei terapijai būdingus elementus:

  • Terapiniai santykiai: tikras, autentiškas ir empatiškas ryšys tarp terapeuto ir kliento.

  • Egzistencinių klausimų nagrinėjimas: klientų skatinimas apmąstyti esminius egzistencijos klausimus.

  • Fenomenologinis požiūris: dėmesys subjektyviai kliento patirčiai ir jo pasaulio supratimui.

  • Nerimas ir mirtis: kaip susidoroti su mirties neišvengiamumu ir su ja susijusiu nerimu?

  • Izoliacija ir ryšys: kaip suderinti nepriklausomybės poreikį ir ryšio troškimą?

  • Laisvė ir atsakomybė: padeda suvokti savo pasirinkimus ir veiksmų pasekmes. Kaip naudojamės savo laisve ir kokios yra mūsų pasirinkimų pasekmės?

  • Prasmės ieškojimas: pagalba klientams ieškant asmeninės prasmės ir tikslo. Tai tikėjimas žmonių gebėjimu kurti prasmę ir tvarką, nepaisant gyvenimo chaoso ir absurdo. Terapijoje kartu stengiamės įprasminti tuos paradoksus, konfliktus ir dilemas.

Kas yra egzistencinė psichoterapija?

Egzistencinė psichoterapija kartais apibrėžiama kaip filosofinis kelias psichoterapijoje. Joje daug sąsajų su filosofija, tačiau tai nėra filosofavimas. Iš tiesų ši terapija yra labai „gyvenimiška“. Siekiama tyrinėti ne tik žmogaus vidinį pasaulį, bet ir jo gyvenimą apskritai: tai, kaip klientas kuria savo pasaulį, kokie jo santykiai su kitais, aplinka, kokia savijauta, vertybės.

Egzistencinė terapija siekia suprasti žmogų jo „nepsichologizuodama” - ne charakterio ar sutrikimo tipo, vienokios ar kitokios savasties struktūros požiūriu, o siejant konkretaus žmogaus gyvenimo istoriją su to žmogaus būties pasaulyje (gyvenimo) būdais. Terapijoje nebūtinai siekiama kažką „sutvarkyti“, tačiau sugebėti į savo gyvenimą pažvelgti naujai, geriau jį pažinti.

Egzistencinė terapija mano požiūriu:

Tikiu, jog gyvenimo „toks, koks jis yra“ priėmimas prasideda nuo terapinio santykio - kai ir terapeutas pirmiausia priima kliento būtį (gyvenimą) tokį, „koks jis yra“. Tad terapiją suprantu kaip dviejų žmonių pokalbį, kur labai svarbus nuoširdumas, empatija bei gebėjimas priimti žmogų tokį, koks jis šiandien yra.

Mano požiūriu, kiekvieno žmogaus gyvenimas yra sudėtingas ir jo tyrinėjimas reikalauja didelės atidos. Ir nors visi esame susiję - mūsų gyvenimo raida, atsakomybės, neišvengiami pokyčiai yra kažkuo panašūs, tačiau tuo pačiu jie nepasiduoda bendram aiškinimui. Paaiškinti žmogų ar jo sunkumus pasitelkiant bendrus įsivaizdavimus ar simptomus gali būti labai trumpalaikis, o gal ir visai naudos neduodantis metodas. Tai ką išgyvename kiekvienas sau atskirai, labai indvidualu, su niekuo nesulyginama, tai - kam kartais įvardyti net trūksta žodžių. Todėl čia į pagalbą ateina jausmai ir nuoseklus tyrinėjimas, neprimetant išankstinių nuostatų ar įsivaizdavimų.

Kaip egzistencinės krypties filosofai niekada nesiekė sukurti iliuzijos, kad gali kažkaip bendrai išspręsti žmogiškąją dilemą, taip, jog egzistuotų rojaus žemėje, kuriame gyventų save realizuojantys individai, taip ir aš terapiją matau, ne kaip vienintelio atsakymo ar nesibaigiančios laimės ieškojimą, tačiau bandymą įžvelgti tuos neišvengiamai pasitaikančius paradoksus, absurdą ir sunkumus, kuriuos kasdien pateikia kiekvieno mūsų gyvenimas, ir pasisemti stiprybės iš šio žinojimo bei tai suvokus, keliauti geresnio savęs priėmimo ir vidinio pokyčio link.

Pas mane žmonės dažniausiai kreipiasi kai:

  • kai patiria nerimą ir sunku jį paaiškinti;

  • kai sunku kurti romantinius ar bendrai socialinius santykius;

  • kai sunku įžvelgti prasmę kasdienybėje;

  • kai patiriami sunkumai susiję su motinystės/tevystės išgyvenimais;

  • kai sunku prisiimti atsakomybę ir priimti svarbų sprendimą;

  • kai keičia karjeros kryptį;

  • kitais sunkumais.

Kaip vyksta susitikimas?

Konsultuoju gyvai Vilniuje, J. Basanavičiaus g. 15 nuo pirmadienio iki trečiadienio arba nuotoliniu būdu ketvirtadieniais.

Konsultacijos vyksta kartą per savaitę.

Konsultacijos trukmė: 50 minučių
Konsultacijos kaina: 50 eurų

Šiuo metu dirbu tik su pilnamečiais asmenimis. Nedirbu su asmenimis turinčiais sunkių psichikos sutrikimų, nes vis dar mokausi. Savo praktiką nuolatos supervizuoju, siekdama užtikrinti tobulėjimą ir kokybę.